Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Започатковано партнерство з двома містами з Туреччини

Новина
01.08.2023

Делегація Хотинської громади на чолі з міським головою Андрієм Дранчуком побувала з офіційним візитом у Турецькій Республіці. Провели важливі перемовини щодо налагодження співпраці з містами Чешме та Буджа (Ізмір).

"Уже чітко можу сказати, такому партнерству бути! – зазначив Андрій Дранчук. – Маємо багато спільних історичних моментів, які пов'язують наші народи і міста. Зокрема, це історична спадщина: Хотинська фортеця, де було декілька мечетей з мінаретами, Чишма, турецький міст та інше. А нині найголовніше – зацікавленість турецького бізнесу працювати в Хотині в індустріальному парку".

Отож, розповімо детальніше про нові міста, що стануть партнерами Хотина, та попередні домовленості щодо співробітництва.

 

Чешме

Колоритне м. Чешме розташоване на березі Егейського моря. Населення близько 50 тисяч. Туристів більше 5 мільйонів. Це курортне місто.

Планується якнайшвидше підписання  угоди про партнерство (орієнтовно вересень).

Як повідомив міський голова Андрій Дранчук, у результаті перемовин з керівництвом міста Чешме попередньо домовились про:

- відпочинок дітей військовослужбовців, переселенців та інших категорій,

- спільні спортивні змагання,

- реставрацію історичних об'єктів турецької спадщини і створення музею в Хотині,

- участь у спільних проєктах,

- розроблення туристичних маршрутів,

- проведення україно-турецького економічного форуму в Хотинській фортеці із запрошенням Асоціації готельєрів Туреччини.

 

Буджа

Це головний міський район Ізміру – одного з найбільших за кількістю населення міст Туреччини. Важливий економічний і туристичний центр.

Буджа буде ще одним турецьким муніципалітетом, з яким Хотин підпише побратимство.

— Масштабні промислові зони, міська та освітня інфраструктура, зелена енергетика, туристичні маршрути для турецького туристів, реставрація історично-культурної спадщини в Хотині, спільні економіко-туристичні проєкти — це напрямки, які обговорили і плануємо спільно реалізовувати, — зазначив Андрій Дранчук. — Направду, переповнюють лише позитивні емоції від спілкування з мером Ерханом Кіліком. Це людина, яка всім серцем переживає за Україну і готова всіляко допомагати.

За словами керівника Хотинської громади, вже наступного місяця ініціатива партнерства з Хотином буде розглянута Меджлісом Буджі. І цієї осені планується офіційне підписання договору.

Андрій Дранчук подякував щирим і небайдужим людям, які докладають усіх зусиль для підтримки України і сприяють налагодженню зв'язків Хотина з турецькими партнерами. Зокрема, українці Олені Піянці, яка нині живе в Туреччині й усіма силами і зв'язками допомагає Батьківщині, Надзвичайному і Повноважному Послу України в Туреччині Василю Боднарю, народному депутату Ігорю Марчуку та всій команді міської ради, яка працювала над підготовкою партнерства.

2023 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше